Autor:
Sten-Ander Ojakallas

Tartu Ülikooli muuseumid kutsuvad muuseumiööl vabadust nautima

Rahvusvahelisel muuseumipäeval, 18. mail toimub üleriigiline muuseumiöö „Öös on vabadust“.

Muuseumiööl avavad uksed Tartu Ülikooli muuseum ja Tartu tähetorn, mis on lahti kella 18.00–23.00. Samuti saab kella 18.00–22.00 külastada ülikooli loodusmuuseumi, kunstimuuseumi ja botaanikaaeda.

18. mail on sissepääs TÜ muuseumidesse tasuta, toomkiriku tornidesse pääseb 3-eurose sooduspiletiga.

  • Tartu Ülikooli muuseum

Kella 18.00 avatakse toomkiriku tornide sissepääsu kõrval interaktiivne installatsioon „Elupäästja“ ja toimub kuraatorituur. Installatsiooni eesmärk on tutvustada Tartu Ülikooli geeniteaduse saavutusi ning ühendada geneetika ja muusika.

  • Tartu tähetorn

Kella 19.30 astub tähetorni aias üles Tartu observatooriumi bänd. Lisaks on võimalik tutvuda tähetorni püsinäituse ja selle uue kihistusega „Kaks poissi, kes unistasid tähtedest. Struve, Fraunhofer ja 200-aastane teleskoop."

  • Tartu Ülikooli kunstimuuseum

Kella 20.00 ja 21.00 algavad giidiekskursioonid ülikooli peahoone ajaloolisesse kartserisse. Pileti hind on 1 euro, registreeruda ja maksta saab kunstimuuseumi kassas.

  • Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Loodusmuuseumis on muuseumiööl võimalik vaadata näituseid „Maa. Elu. Lugu“ ja „Teadmata“, et näha kirevat väljapanekut maailma looma-, taime- ja seeneriigist. Tutvuda saab DNA- ja rakumudelite ning eluslooduse evolutsiooni selgitavate elupuudega, samuti lugeda olendite kohta, kelle olemasolust me enamasti teadlikudki pole.

  • Tartu Ülikooli botaanikaaed

Botaanikaaias saab imetleda 10 000 taimeliiki ja -sorti maailma kõikidest kliimavöötmetest. Alpiaias kasvavad okaspuusordid, põõsad ja väiksemad puud, mis lisavad oru nõlvadele põnevaid vorme.

Tutvu programmiga muuseumiöö kodulehel.

Hourglass

Millised on kuuenda väljasuremislaine tahud?

Tartu tähetorn

Astronoomialoeng tutvustab vee kaugseire võimalusi

Hull Teadlane

Selgusid Hullu Teadlase konkursi „Vinged ringed“ võidutööd