Autor:
Uku Peterson

Hullu Teadlase eksperimendihommikud

Hull Teadlane ootab 7-12 aastaseid teadushuvilisi igal laupäeval kell 11.15 Tartu Ülikooli muuseumisse eksperimendihommikule! 

Hullu Teadlase eksperimendihommik on lõbus meisterdamistund uudishimulikele 7-12aastastele lastele. Igal nädalal võtame ette ühe uue ja põneva teema meid ümbritsevast maailmast, arutleme selle üle ja meisterdame midagi ise. Eksperimendihommikuid viivad läbi Hullu Teadlase assistendid.

4. november      REIS KOSMOSESSE

Uurime, mida me vajame, et lennata kosmosesse, ja saame teada, mis meid seal ees ootaks. Meisterdame ka ise ühe raketi.

11. november    ÕHUPALLID

Saame teada, millest on tehtud õhupallid ning kes ja milleks need üldse leiutas. Teeme õhupallidega katseid ja proovime neist loomi meisterdada.

18. november    VESI JA ÕLI

Miks õli ja vesi ei segune? Kas saame seda enda kasuks tööle panna? Teeme ühe ägeda maali, kus on seda teadmist arvesse võetud. Eksperimendihommiku teema on inspireeritud muuseumi uuest näitusest „Kunst või teadus“.

25. november    KEEMILISED REAKTSIOONID

Kuidas ained üksteisega reageerivad ja mil viisil me teame, et midagi juhtus? Loome keemilisi reaktsioone ära kasutades ühe maagilise maali.

Eksperimendihommikute üksikpilet maksab 5 eurot, kümne korra pilet 25 eurot.

Tutvu eksperimendihommikute teemadega ka sündmuste kalendris või Hullu Teadlase Facebooki lehel. Vajadusel saad lisateavet muuseumi infotelefonilt 737 5674.  

Hullu Teadlase jõuluhommik_2023

Hullu Teadlase jõuluhommikul teeb eksperimente ka ülikooli maskott Tiksu

astronoomialoeng

Üllar Kivila loeng James Webbi kosmoseteleskoobi esimesest teadusaastast

Näitusetuur

Tartu Ülikooli muuseum kutsub akadeemilise pärandi päeval tuurile näitusel „Kunst või teadus“