Ekskursioonid

Tartu Ülikooli muuseum pakub giidi juhtimisel ekskursioone nii muuseumis kui selle ümbruses Toome pargis. Erinevad temaatilised ekskursioonid liiguvad muuseumist kaugemalegi kesklinna. 

Tartu toomkiriku makett
800 aastat Tartu toomkiriku lugu
Tartu Ülikooli muuseum paikneb hoones, millel on pikk ajalugu. Toomkirikuks ehitatud hoone kujundati 19. sajandi algul ümber raamatukoguks. Aastal 1982 kolis siia ülikooli muuseum.

Ekskursioonil tutvustatakse toomkiriku põnevat ajalugu ning Tartu Ülikooli kujunemist alates selle asutamisest kuni tänapäevani.

Ekskursioon algab fuajees keskaegse hauakambri juures ja jätkub näitusesaalides. Toomkiriku pärandile keskendub ekskursioon valges saalis ja toomkiriku saladuste kambris. Ülikooli lugu saab kuulda püsinäitustel „Minu elu ülikool“ ja ülikooli varakambris.

Ekskursioon kestab tund aega. Hind on 40 €, lisanduvad piletid ja grupi suuruseks on kuni 25 inimest. Ekskursiooni on võimalik tellida eesti, inglise, vene ja saksa keeles.

Lisateave ja broneerimine: 737 5674,  muuseum@ut.ee
Ekskursioon näitusel "Minu elu ülikool"
Ekskursioonid näitustel
Ekskursiooni saab tellida näitustel „Minu elu ülikool“ ja toomkiriku saladuste kambris.

Hind on 40 €, lisanduvad piletid ja ekskursioonigrupi suuruseks on kuni 25 inimest. Ekskursiooni on võimalik tellida eesti, inglise ja saksa keeles.

Lisateave ja broneerimine: 737 5674, muuseum@ut.ee
Tartu toomemägi
Toomemägi - keskaegsest võimukeskusest ülikooli linnaku südameks
Muuseumit ümbritsev park on eri ajastutel kandnud mitmesuguseid eesmärke. Muinasajal asus siin eestlaste linnus, keskajal sai Tartust piiskopkonna keskus ja Toomele rajati võimu sümbol toomkirik. 17. sajandil alustas Toomemäe jalamil tegevust rootslaste asutatud gümnaasium, mis kaks aastat hiljem reorganiseeriti protestantlikuks ülikooliks – Academia Gustavianaks. Ühtlasi alustati bastionite vööndi rajamist ja ehitati Püssirohukelder. Praeguse ilme sai park 19. sajandi alguses, mil Tartu Ülikool sai Toome enda valdusse ja siia hakati ehitama ülikoolile vajalikke hooneid.

Ekskursiooni käigus tutvutakse Toomemäe eri kihistuste, sümbolhoonete ja monumentidega. Ekskursioon kestab tund aega. Hind on 80 €. Grupi suuruseks on kuni 25 inimest.

Lisateave ja broneerimine: 737 5674,  muuseum@ut.ee
Baeri monument Toomemäel_autor Andres Tennus
Propaganda või aus ajalugu: monumendid Toomemäel
Tartu ajalugu on olnud paljurahvuseline. Peale eestlaste on teisedki rahvad siin linnas elanud ning seda ka valitsenud. Viimase 200 aasta jooksul, mil Toomemäel on eksisteerinud park, on eestlased, sakslased, venelased ja ka nõukogude võim püüdnud monumentide abil oma võimu Tartus kehtestada.

Jalutuskäigul tutvutakse suurte lugudega, mida erinevad rahvad ja režiimid on tahtnud Toomemäel oma monumentidega jutustada. Me vaatame, kuidas ühes pargis kohtuvad Stalini-aegne rahvaste sõpruse idee, baltisaksa aristokraatlik mentaliteet ning eesti rahva unistus iseseisvusest.

Ekskursioon kestab 1,5 tundi. Hind on 80 € ja ekskursioonigrupi suuruseks on kuni 25 inimest. Võimalik tellida eesti ja inglise keeles.

Lisateave ja broneerimine: 737 5674,  muuseum@ut.ee
Vana anatoomikum Tartu toomemäel.
Nähtav ja nähtamatu ülikooli jälg Toomemäel
Toomemäel paiknevad hooned on tartlastele tuttavad – paljud on omaaegses sünnitusmajas ilmavalgust näinud või raamatukogus hoolega õppimas käinud. Ent tegelikult on siin peidus palju, mida palja silmaga enam ei näe. Kas teate, kus asus ülikooli majandushoov või mis eesmärk oli magneedimajal? Tartu Ülikooli muuseumi eriekskursioon räägib ülikooli jäljetult kadunud või tänaseks oma funktsiooni muutnud hoonetest Toomemäel.

Ekskursioon kestab 1,5 tundi. Hind on 80 € ja ekskursioonigrupi suuruseks on kuni 25 inimest. Võimalik tellida eesti ja inglise keeles. Võimalik tellida eesti ja inglise keeles.

Lisateave ja broneerimine: 737 5674,  muuseum@ut.ee
Tartu Ülikooli peahoone ja Tartu kesklinn
Nähtav ja nähtamatu tudengi jälg Tartu kesklinnas
Tuuril tutvustatakse huvilistele Tartu tudengielu ja sellega seotud kohti 19. ja 20. sajandil. Giidituuril näidatakse võimalusi, mida pakkus ülikool oma tudengitele vaba aja sisustamiseks. Lisaks mitmetele teistele ülikooliga seotud paikadele antakse ülevaade ülikooli peahoonest ning tudengi õpielust. Mainimata ei jää Rüütli tänavanurgal asunud vana ülikoolimaja, kus 19. sajandil tegutsesid ülikooli korravalvurid, kes olid toonaste tudengite arm ja hirm.

Ekskursioon kestab 1,5 tundi. Hind on 80 € ja ekskursioonigrupi suuruseks on kuni 25 inimest. Võimalik tellida eesti ja inglise keeles.

Lisateave ja broneerimine: 737 5674,  muuseum@ut.ee
Ekskursioon Tartu Ülikooli kunstimuuseumis
Tartu Ülikooli kunstimuuseum
Ekskursioon toimub ülikooli peahoones, mille käigus saab külastada kaunist klassitsistlikku aulat, 19. sajandi tudengikartserit ja kunstimuuseumi.

Ülikooli kõige olulisemate sündmuste tähistamiseks loodud aulas saavad külastajad nautida üht Eesti kauneimat klassitsistlikku interjööri. Pööningul asuv kartseris kõneleb giid tudengite seiklusrohkest elust, sest just sinna pandi ülikooli seadusi rikkunud õppurid. Ülikooli kunstimuuseumis tutvustatakse Eesti vanima kunstimuuseumi kujunemislugu.

Ekskursioon kestab tund aega, soovi korral saab teha ka lühemaid peahoone ringkäike. Hind on 40 € ja ekskursioonigrupi suuruseks on kuni 25 inimest. Võimalik tellida eesti, inglise, vene, saksa keeles.

Lisateave ja broneerimine: 737 5385, kunstimuuseum@ut.ee
Tartu tähetorni idasaal
Tartu tähetorn
Ekskursioonil tutvutakse Tartu tähetorni ajaloo ja seal töötanud astronoomide olulisemate saavutustega, erinevate teleskoopide ning teiste astronoomiliste riistadega. Tähetorni rõdult avaneb vaade kaunile Tartu kesklinnale.

Ekskursioon kestab tund aega. Hind on 40 €, lisanduvad piletid ja ekskursioonigrupi suuruseks on kuni 25 inimest. Võimalik tellida eesti, inglise ja vene keeles.

Lisateave ja broneerimine: 737 6932,  tahetorn@ut.ee
Etendus

Toomkiriku varemetes lavastub Vanemuise teatri suvelavastust "Kuninga käsk"

Lapsed Tartu Ülikooli muuseumi ees

Mine või muuseumisse! Suvel on viis Tartumaa muuseumi neljapäeviti avatud kuni kell 20.24

Hull Teadlane raamatut lugemas.

Hull Teadlane ootab suvel lapsi linnalaagritesse