Mis on valgus? Georg Friedrich Parroti füüsikakabinet

TÜ muuseumis seitsmendal korrusel saab külastada füüsikateemalist püsinäitust, kus on tegevusi nii lastele kui ka täiskasvanutele.
24.01.2023

Aleksander Vardi „Pariisi taeva all II“

Tartu Ülikooli muuseumis saab alates 22. veebruarist näha ajutist näitust „Pariisi taeva all II“, mis annab ülevaate kunstnik Aleksander Vardi üle kuuekümne aasta kestnud loometeest.
21.02.2023

400 aastat ülikooli lugu

Tartu Ülikooli muuseum, Tartu tähetorn ja Tartu Ülikooli kunstimuuseum on avatud aastaringselt kolmes erilises paigas Tartu kesklinnas. Tartu Ülikooli muuseum säilitab akadeemilist pärandit, harib ja valgustab noori ja vanu ning annab elamusterohkelt edasi nii Tartu Ülikooli ajalugu kui ka maailma teadus- ja kunstilugu.

Tartu Ülikooli muuseum K-P 11-17

Tartu tähetorn L 11-17

Tartu Ülikooli kunstimuuseum T-L 11-17

Lastega muuseumis

Tartu Ülikooli muuseum pakub avastamisrõõmu uudishimulikele lastele oma kõigis kolmes majas: Tartu Ülikooli muuseumis toomkirikus, Tartu tähetornis ja Tartu Ülikooli kunstimuuseumis ülikooli peahoones.

Vaata lähemalt

Hullu Teadlase kabinet

Tähetorni läänesaal

Muumiakamber kunstimuuseumis

Õpi muuseumis

Tartu Ülikooli muuseum pakub mitmekülgseid haridusprogramme, mis toimuvad toomkirikus, ülikooli peahoones asuvas kunstimuuseumis või Tartu tähetornis. Samuti on muuseumi haridusprogrammide kuraatorid koostanud toetavaid õppematerjale, mille leiab e-koolikotist.

Loe lähemalt

Haridusprogrammid

Hullu Teadlase teaduskonverents

Õppematerjalid

Teadus ja kunst

Tartu Ülikooli muuseum kogub ja hoiab materjale Tartu Ülikooli ajaloost läbi nelja sajandi. Tartu Ülikooli muuseumi kogud peegeldavad euroopaliku ülikoolihariduse arengut Eestis ning kollektsioonide tähtsust teadus- ja õppetegevuses. Muuseumi teadustegevus lähtub peamiselt Tartu Ülikooli ja Eesti teaduslooga seotud kogude uurimisest ja mõtestamisest.

#teadus
Franz Joseph Ruprecht ja Alexander Postels vetikaid kogumas. Illustratsioon Postelsi ja Ruprechti teosele „Illustrationes algarum“ (Vetikate pildid). Peterburi, 1840. Koloreeritud litograafia

Teadusprojektid

#teadus
Tartu Ülikooli muuseumi kogud

Kogude kasutajale

#teadus
Tartu Ülikooli muuseumi valge saal

Konverentsid

#teadus
Tartu Ülikooli muuseumi väljaanded

Väljaanded