Telli sünnipäevaprogramm

Tartu Ülikooli muuseum pakub põnevaid sünnipäevaprogramme 7–12-aastastele teadushuvilistele. Sünnipäevapeo võib korraldada Tartu Ülikooli muuseumi või Tartu tähetorni ruumides. Samuti saab sünnipäevaprogrammi tellida väljaspool muuseumit.  

Sünnipäevaprogrammi juhib Hullu Teadlase assistent. 

Programmi on võimalik broneerida toomkirikusse esmaspäevast pühapäevani ajavahemikus 11–20 ning tähetorni ajavahemikus 11–20 (kõige hilisem sünnipäeva algus kl 18). Sünnipäevaprogrammi hind on 125 eurot.

Katsete hullus
Kas oled mõelnud, kuidas tekivad pilved või millega saaks elevandi hambaid pesta? Uurime, milliseid aineid leidub meie ümber ning teeme salajasi, Hullu Teadlase raamatust väljajäänud eksperimente. Saame teada, kuidas kasutatakse kemikaale igapäevaelus ning mida tehakse nendega laboris. Lisaks valmistame mõnusa lima, mille lapsed saavad endaga koju kaasa võtta.
Rüütlid ja vaimud
Ajaloolises toomkirikus toimuvas sünnipäevaprogrammis uurime märke keskajast, avastame maja varjatud kohti ja lahendame saladusi. Võime kohtuda rüütlite ja teiste vaimudega ning kehastuda ise rüütliks, meisterdades endale rüütlimõõga.
Sünnipäev Tartu tähetornis
Kas Kuu on tehtud juustust? Tegelikult on seal tolm, kivid ning väiksemad ja suuremad kraatrid. Sünnipäevaprogrammis uurime kuugloobuse abil, milliseid kraatreid Kuu peal on ja kust need tulid. Saame teada, miks ei ole Pluuto enam planeet ning miks on komeedil saba. Kehastume raketiinsenerideks ja ehitame vahva kosmoselaeva! Kosmosesse me seda kahjuks lennutada ei saa, aga äkki lendab laeni?
Hull mull
Sünnipäevaprogrammis saame teada, millest koosneb õhk ning miks õhurõhk meid pannkoogiks ei litsu. Räägime sellest, miks ei saa kandilisi mulle puhuda. Lisaks meisterdame vahva mullitaja, millega teeme õues eriti suuri mulle ja mille lapsed saavad endaga koju kaasa võtta.

Sünnipäevaprogrammi on võimalik tellida muuseumi suvehooajal maist septembrini.

Telli sünnipäev

Sünnipäevapeo tellimiseks võta ühendust päringuvormi kaudu. Seejärel võtame sinuga ühendust, et toimumine kinnitada.

Täida vorm
Tartu Ülikooli muuseumi püsinäitus "Minu elu ülikool"

Tartu Ülikooli muuseumide esindajad valiti ICOM Eesti Rahvuskomitee juhatusse

Tartu tähetorn

Otsime Tartu tähetorni haridusprogrammide kuraatorit

Hea tahte leppe allkirjastamine

Tartu Ülikooli muuseumi külastasid Eestis riigivisiidil viibinud Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia koos president Alar Karise ja Sirje Karisega