#ühiskonnale
EMYA

Tartu Ülikooli muuseum nomineeriti Euroopa aasta muuseumi auhinnale

#kultuur
Külastajad Tartu Ülikooli muuseumi näitusel "Toomkiriku saladuste kamber"

Tartu Ülikooli muuseum nomineeriti kolmele Eesti muuseumide aastaauhinnale

#kultuur
Tartu toomkiriku valgustuse ideekonkursi võidutöö "Koit ja Hämarik"

Selgus Tartu toomkiriku valgustuse ideekonkursi võitja

Otsi uudist

Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna aasta raames pakuvad viis Tartumaa muuseumit – Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Jääaja Keskus, Tartu linnamuuseum, KGB kongide muuseum ja Tartu Ülikooli muuseum – ainulaadse võimaluse nautida muuseumikultuuri tavapärasest pikemalt.
  • uudis
Hull Teadlane ootab suvel lapsi linnalaagritesse
  • uudis
6. juunil kell 16.00–17.30 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu muusikaosakonna seminariruumis arutelu „Meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel“.
  • uudis
Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerus 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones.
  • uudis
Toomemäel asuv installatsioon „Elupäästja“ tutvustab geneetikat.
  • uudis
Laupäeval toimub suur vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“. Õhtuse peo avab suurejooneline avaetendus, mille ettevalmistusi tutvustab videos lavastaja Tanel Jonas.
  • uudis
5.–7. juunil Tartu Ülikoolis peetaval rahvusvahelisel konverentsil „Väljasuremise jäljed: liigikadu, solastalgia ja taastumise semiootika“ käsitletakse elurikkuse kadumist ja arutletakse, millised kultuurilised, subjektiivsed ja semiootilised meetodid aitavad meil liikide väljasuremist paremini mõista. Tartu 2024 programmi kuuluv konverents on ka osa Loodusloovusfestivalist ning selle raames saab külastada näituseid ja käia kahe dokumentaalfilmi avalikul linastusel Elektriteatris 6. ja 7. juunil.
  • #avatud teadus
  • uudis
Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning võrdõigusvolinik tähistasid 6.–12. maini üheskoos mitmekesisuse nädalat, mis kandis pealkirja „Mitmekesised Eesti ülikoolid“.
  • #koostöö
  • uudis
18. mail said tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimusid loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • uudis
Tartu Ülikooli muuseumid ootab muuseumiööl külla.
  • uudis
8. maist kuni 20. oktoobrini on kõik huvilised oodatud läbima orienteerumisrada, kus saab tutvuda Tartu Ülikooli ühiselamute ajalooga.
  • #tudengile
  • #ülikoolist
  • uudis
Selgusid Hullu Teadlase konkursi „Vinged ringed“ võidutööd.
  • uudis
6. mail kell 21.00 avatakse Kirjandusfestivali Prima Vista programmi osana Toomemäe nõlval välinäitus „Aken Toomemäe poole“.
  • uudis
Tartu Ülikooli tegelaskuju Hull Teadlane kutsub lapsi sünnipäevale.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Huvilisi oodatakse 7. mail Euroopa päeva avalikule veebiloengule, kus esineb Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi meediauuringute kaasprofessor Maria Murumaa-Mengel.
  • #teaduskool
  • #kooliõpilasele
  • #õpetamine
  • uudis
Arengukava A2025 periood on peagi lõppemas ja ülikool on moodustanud komisjoni uue arengukava koostamiseks.
  • #juhtimine
  • #ülikoolist
  • uudis
Muuseumi ekskursioonid „Kirikust muuseumini: Tartu vanima hoone lugu“
  • uudis
Reedel, 5. aprillil kell 16.15 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis filosoof Immanuel Kanti 300. sünniaastapäeva puhul näitus „Kant 300 Tartus: käsikirjadest taevani“, mis juhatab sisse kuu aega kestva üleülikoolilise Kanti-teemalise loengusarja.
  • uudis
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 19 antakse start juba teist korda toimuvale Tartu Ülikooli kevadjooksule.
Avanes konkurss Tartu Ülikooli muuseumi direkotori ametikoha täitmiseks
  • #juhtimine