Autor:
Andres Tennus

Näitus „Vee ja leiva“ peale“

Näitus „Vee ja leiva“ peale“ tutvustab kunstniku Kristina Viina fantaasiarikkaid joonistusi, mis valmisid 2022. aasta sügisel Ken Irdi ja Kristiina Tiidebergi raamatule „Tartu ülikooli kartseri lood“ (Tartu Ülikooli muuseum, 2023). Sealt on näituseks välja valitud kaheksa illustratsiooni. Nende tähendust avavad lõigud raamatust. Näitus on avatud tasuta kõigile külalistele Tartu Ülikooli peahoone fuajees alates 19. aprillist kuni 20. novembrini.

Kartseriraamatu illustratsioonide autor Kristina Viin on eesti kunstnik, illustraator ja luuletaja. Ta kuulub Tartuga seotud naiskunstnike rühmitusse Delegatsioon K. Kristina Viin on lõpetanud Tartu kõrgema kunstikooli skulptorina ning 2020. aastal Tartu Ülikoolis usuteaduskonna bakalaureuseõppe, praegu õpib ta sealsamas magistrantuuris. Ta on illustreerinud luulekogusid, lasteraamatuid ja muid trükiseid, esinenud joonistuste ja maalidega näitustel Eestis ning Soomes.

„Tartu ülikooli kartseri lood“ on müügil eraldi väljaannetena eesti, inglise ja saksa keeles Tartu Ülikooli kunstimuuseumis (Ülikooli 18) ja Tartu Ülikooli muuseumi Toompoes (Lossi 25).

Näituse töörühm 

Illustratsioonide autor Kristina Viin
Projektijuht Ken Ird 
Kujundaja Maarja Roosi 
Trükk reklaamibüroo Salibar 
Keeletoimetaja Sirje Toomla
Tõlge Refiner Translations 

Täname: Kristi Kallion ja Kady Sõstar 

Kontakt:
Ken Ird
ken.ird@ut.ee

Litograafia kinkimine TÜ muuseumile

Tartu Ülikooli muuseum sai kingituseks Curonia korporatsiooni litograafia

Etendus

Toomkiriku varemetes lavastub Vanemuise teatri suvelavastust "Kuninga käsk"

Lapsed Tartu Ülikooli muuseumi ees

Mine või muuseumisse! Suvel on viis Tartumaa muuseumi neljapäeviti avatud kuni kell 20.24