Autor:
Erakogu

Muuseumiöö „Öös on liikumist" Tartu Ülikooli kunstimuuseumis

Muuseumiöö kava Tartu Ülikooli kunstimuuseumis:

Tartu Ülikooli kunstimuuseumis toimub kell 18.15–19.15 ekskursioon näitusel „Iidamast-aadamast. Heaks eluks vajalikud asjad“. Ringkäiku viib läbi Hiinast pärit Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule magistrant Haozhen Li, kes tutvustab esemeid kultuuriliselt originaalsest vaatenurgast.Ekskursioonil võrreldakse iidset kultuuri tänapäeva eluviisiga Hiinas ning räägitakse traditsioonide ja tähenduste muutumisest ajas. Samuti võrreldakse hiina kultuuri seoseid jaapani, korea ja teiste kultuuridega. Ekskursioon toimub eesti keeles.

Pere väiksematele liikmetele on näitusel tegevuslaud, kus saab katsetada kiilkirjas kirjutamist, muumianuku mähkimist ja veel palju põnevat.

Algusega kell 19.30, 20.30 ja 21.30 toimuvad giidiga ekskursioonid Tartu Ülikooli peahoone ajaloolisesse kartserisse. Ekskursioonipileti hind on 1 € ning registreeruda ja maksta saab kohapeal muuseumikassas

Püsiekspositsioon

Muuseumi püsinäituse moodustavad skulptuurid – kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku kunsti paremate tööde originaalsuuruses kipsjäljendid. Need on ostetud ülikooli kunstimuuseumile 1860. aastatel Inglismaa, Saksamaa, Prantsusmaa ja Itaalia muuseumidest, et panustada tudengite kunsti-, ajaloo- ja kultuuriteadmistesse.

Püsinäituse üks osa on muumiakamber ehk Egiptuse hauakambrist inspireeritud püsinäitus, kus on eksponeeritud kõik kunstimuuseumi ehtsad Egiptuse muumiad. Muumiad pärinevad Eesti ühe esimese orientalisti Otto Friedrich von Richteri (1791–1816) kollektsioonist. Richteri isa pidas poja kogu ülikoolile kinkides silmas, et see jõuaks noorte inimesteni ja innustaks neid uurima ning avastama maailma.

Oluline lisainfo

Muuseumiööl on Tartu Ülikooli kunstimuuseumi külastamine tasuta!
Muuseum on avatud kell 18-22.

Muuseumiööl on avatud ka Tartu Ülikooli muuseum toomkirikus ning Tartu Tähetorn.

Hullu Teadlase jõuluhommik_2023

Hullu Teadlase jõuluhommikul teeb eksperimente ka ülikooli maskott Tiksu

astronoomialoeng

Üllar Kivila loeng James Webbi kosmoseteleskoobi esimesest teadusaastast

Näitusetuur

Tartu Ülikooli muuseum kutsub akadeemilise pärandi päeval tuurile näitusel „Kunst või teadus“