Muuseumiöö programm TÜ muuseumis:
Kell 18-23 on võimalik külastada muuseumi seitsmel korrusel kõiki näitusesaale, seal hulgas tänavustel muuseumi aastaauhindadel parima püsinäituse tiitli saanud keskaegse kiriku saladustele pühendatud toomkiriku saladuste kambrit ning aasta algul avatud püsinäitust „Mis on valgus? Professor Georg Friedrich Parroti füüsikakabinet“.
Kell 21 esineb toomkiriku varemetes vanatantsuansambel Saltatriculi etteastega "Vaimude tund Toomemäel". Kavas on 16. sajandi esimese poole Itaalia tantsustiilid, mõned neist tantsudest jõudsid omal ajal ka saksa kultuuriruumi ja hansalinnadesse, seega suure tõenäosusega ka Tartusse.
Kell 22, vahetult pärast päikeseloojangut algab Toomemäel nahkhiireretk, mida juhendab nahkhiirte uurija Lauri Lutsar. Tuuri käigus tutvume nende kohtadega, kus nahkhiired liiguvad ning saame kuulda leviku, eluolu ja liikide kohta. Tuuri algus muuseumi peaukse ees.
Lisaks on võimalik kõigil kogu õhtu jooksul läbida seikluslikku mängu «Teaduslinn», mille abil on võimalik ammutada uusi teadmisi ja õppida tundma Toomemäge. Mänguks vajaliku ülesannetelehe saab muuseumi kassast ning kõiki raja läbijaid ootab ka väike auhind.
Kell 18–23 avatud ka toomkiriku tornid, kuhu pääseb 3-eurose sooduspiletiga. Toomkiriku tornidest avaneb ilus vaade õhtusele Tartule.
Tartu Ülikooli muuseum ühendab endas ainulaadselt keskaegse kiriku ja ülikooli rikkaliku minevikupärandi! Muuseumi fuajees on võimalik heita pilk ainsale keskaegsele avatud hauakastile ning muuseumi püsi- ja ajutistel näitustel saab uurida lugusid teadusest ja tudengielust.
Püsinäitus "Minu elu ülikool" kajastab ülikooli lugu läbi nelja sajandi ja otsib vastust küsimusele, kuidas on Tartu Ülikool mõjutanud meist igaühe elu.
Muuseumis on kokku seitse korrust ja viis näitusesaali. Lisaks on toomkiriku tornides suveperioodil (mai – septembri lõpp) avatud vaateplatvormid.
Muuseumiööl on Tartu Ülikooli muuseumi külastamine tasuta!
Kell 18–23 avatud ka Toomkiriku tornid, kuhu pääseb sooduspiletiga 3 €.
Meil on ka programm Tartu Tähetornis ja Tartu Ülikooli kunstimuuseumis