Autor:
Angelina Pjatkovskaja

Mine või muuseumisse! Suvel on viis Tartumaa muuseumi neljapäeviti avatud kuni kell 20.24

Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna aasta raames pakuvad viis Tartumaa muuseumit – Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Jääaja Keskus, Tartu linnamuuseum, KGB kongide muuseum ja Tartu Ülikooli muuseum – ainulaadse võimaluse nautida muuseumikultuuri tavapärasest pikemalt. Juunist augusti lõpuni on muuseumid neljapäeviti avatud kuni kell 20.24, pakkudes külastajatele rohkem aega näituste avastamiseks ja publikuprogrammis osalemiseks. 

Muuseumide ühine projekt „Mine või muuseumisse!“ on algatus, mille eesmärk on veelgi rikastada Tartu 2024 kultuurisuve ning pakkuda linna elanikele ja külalistele lisavõimalust muuseumikultuuri nautimiseks. Pikendatud lahtiolekuaeg annab külastajatele võimaluse õhtusel ajal avastada muuseumide näitusi ja varjatud aardeid ning osaleda ainulaadsetel ekskursioonidel, töötubades ning kultuurisündmustel, mis on spetsiaalselt kavandatud selleks ajaks. 

„Idee sündis spontaanselt ja meil on hea meel, et saime kokku väga ägedad ja samas erinäolised muuseumid. Kõiki neid muuseume on viimastel aastatel uuendatud, et pakkuda parimat kogemust! See esmakordselt mitmeid Tartu muuseume kaasav ettevõtmine mitte ainult ei paku pikendatud külastusaega, vaid tugevdab sünergiat erinevate muuseumide vahel, edendades koostööd ning kogemuste ja teadmiste vahetamist. Külastajatele on see suurepärane võimalus suveõhtute sisustamiseks ja tutvumiseks kohaliku kultuuri, ajaloo, spordi ja teaduse lugudega. Loodame, et pikendatud külastusaeg koos põneva programmiga toob muuseumidesse ka neid, kes ajanappuse tõttu muidu meieni ei jõua.“

Tartu Ülikooli muuseumi direktor Mariann Raisma. 

Pikendatud lahtiolekuaeg kehtib viies erinevas muuseumis: 

Lisaks pakutakse igal neljapäeval rikkalikku eriürituste programmi, mis sisaldab erinevaid ekskursioone, mänge, töötubasid ja teemaõhtuid. 

Tartu Ülikooli muuseumi ürituste kava leiab lehel Tartu Ülikooli muuseumi suvised ekskursioonid. Kõikide sündmustega saab tutvuda ka Facebooki lehel www.facebook.com/minevoimuuseumisse.

Litograafia kinkimine TÜ muuseumile

Tartu Ülikooli muuseum sai kingituseks Curonia korporatsiooni litograafia

Etendus

Toomkiriku varemetes lavastub Vanemuise teatri suvelavastust "Kuninga käsk"

Hull Teadlane raamatut lugemas.

Hull Teadlane ootab lapsi suvel linnalaagrisse