Autor:
Luisa Greta Vilo

„Elupäästja“ autorituur: digikunstnik Valdek Laur ja muusik Silver Sepp

Neljapäeval, 6. juunil kell 18 viivad Valdek Laur ja Silver Sepp teid Toomemäel jalutuskäigule geneetika radadel. 

Installatsioon „Elupäästja“  koosneb neljast instrumendist, millega saab mängida nelja tooni või heli   ka DNA-koodil. Neli instrumenti tähistavad loomaderiiki, seeneriiki, taimeriiki ja kõiki teisi nähtavaid ja silmale nähtamatuid organisme. Valdek räägib installatsiooni saamisloost ning koos Silveriga saavad osalejad iga pilli juures geneetikast inspireeritud meloodiaid esile kutsuda. Ringkäik kestab üks tund, kogunemine enne tuuri algust muuseumi fuajees. 

Pilet: 10 eurot 
Sooduspilet: 8 eurot

Piletiga saab külastada kõiki muuseumi näituseid ja külastada toomkiriku vaateplatvorme. Piletid on müügil vahetult enne ürituse algust kohapeal ja piletimüügikeskkonnast Fienta.

Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna aasta raames on Tartu Ülikooli muuseum suvel neljapäeviti avatud kuni kell 20.24, pakkudes külastajatele rohkem aega näituste avastamiseks.

Koos Tartu Ülikooli muuseumiga on algatusega „Mine või muuseumisse!“ liitunud neli suurepärast muuseumi  – Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Jääaja Keskus, Tartu linnamuuseum ja KGB kongide muuseum – mis kõik on juunist augustini neljapäeviti avatud kuni kell 20.24.

Mine või muuseumisse!

Elupäästja

Toomemäe taasavamine: "Elupäästja" installatsioon

Tartu Ülikooli muuseumi püsinäitus "Minu elu ülikool"

Majatuur

Näitus "Minu elu ülikool" Tartu Ülikooli muuseumis

Majatuur