Monumendituur „Propaganda või aus ajalugu“ ajaloolase Robert Varikuga

Neljapäeval, 11. juulil kell 19 ootame  kõiki huvilisi jalutuskäigule Toomemäele ajaloolase Robert Varikuga.

Tartu ajalugu on paljurahvuseline: peale eestlaste on teisedki rahvad siin elanud, linna oma koduks pidanud ja seda valitsenud. Jalutuskäigul saab tutvuda lugudega, mida eri rahvad on soovinud Toomemäel asuvate monumentidega jutustada. Ühes pargis kohtuvad monumentide kaudu erinevad ideed: Stalini-aegne rahvaste sõpruse ajaloopropaganda, sügavate juurtega baltisaksa aristokraatia ning väikese eesti rahva unistus oma iseseisvast kultuurist ja riigist.

Ringkäiku juhib ajaloolane Robert Varik, kes huvitub Eestis elanud rahvaste ajaloost ning 19. ja 20. sajandi keerdkäikudest.

Pilet: 5 eurot 

Piletiga saab külastada kõiki muuseumi näituseid ja külastada toomkiriku vaateplatvorme. Piletid on müügil vahetult enne ürituse algust kohapeal ja piletimüügikeskkonnast Fienta.

Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinna aasta raames on Tartu Ülikooli muuseum suvel neljapäeviti avatud kuni kell 20.24, pakkudes külastajatele rohkem aega näituste avastamiseks.

Koos Tartu Ülikooli muuseumiga on algatusega „Mine või muuseumisse!“ liitunud neli suurepärast muuseumi  – Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Jääaja Keskus, Tartu linnamuuseum ja KGB kongide muuseum – mis kõik on juunist augustini neljapäeviti avatud kuni kell 20.24.

Mine või muuseumisse!

Elupäästja

Toomemäe taasavamine: "Elupäästja" installatsioon

Tartu Ülikooli muuseumi püsinäitus "Minu elu ülikool"

Majatuur

Näitus "Minu elu ülikool" Tartu Ülikooli muuseumis

Majatuur