Novembris jõudis lõpule Tartu Ülikooli muuseumi valge saali uuenduskuur, mille käigus toodi interjööri tagasi Leila Pärtelpoja kujundatud biidermeierstiilis toolid ning kaasajastati presiidiumilaud ja kõnepult. Nüüdsest on saalis ka rohkete võimalustega konverentsitehnika, mis rahuldab ka nõudlikuma üritusekorraldaja vajadused.
„Mulle meeldib ajaloolise interjööri kujundamist võrrelda ilukirjanduse tõlkimisega – originaal on see, millest tuleb lähtuda, ja teatud aja möödudes tuleb tõlge uuesti üle vaadata. Seda tööd tehes on oluline teadvustada, et seistakse korraga mitmes ajas. 80-ndatest pärit saali valge imago on oluline kihistus ja niisugusena säilitamist väärt, see on inimestele armsaks saanud ja kinnistunud,“ tutvustab interjöörilahendust sisearhitekt Mari Kurismaa.
20. sajandist pärit kõnepult ning sokliornamentidega sarnase karniisi saanud presiidiumilaud leidsid taas auväärse koha ajaloolise tähtsusega valges saalis, pakkudes silmailu ja luues akadeemilist hõngu. Suured palmid, massiivsed kaheksakandilised piilarid, puittreppidega rõdu ning sügavatest aknaavadest avanev hunnitu vaade Toomemäele loovad nauditava keskkonna mitmesugusteks üritusteks. Saal sobib nii konverentside, teatrietenduste, juubelite kui ka pulmade korraldamiseks.
Tartu toomkiriku kolmanda korruse kooriruumis asuv valge saal mahutab teatristiilis paigutatuna 110, laudade-toolidega 150 ja ilma istekohtadeta 250 inimest. Ettekannete tegemiseks on saalis 98” LCD-ekraan, esitluspult ning erinevad mikrofonid. Uus heli- ja valguslahendus võimaldab luua hubase atmosfääri ning pidada ettekandeid ka veebi teel, soodustades ürituste kestlikku korraldamist.
Valge saali tehniliste lahendustega on võimalik tutvuda IT-vikilehel, ruumirendi kohta saab lisateavet muuseumi kodulehelt.