Autor:
Tartu Ülikooli muuseumi kogu

Telli haridusprogramm „17. sajandi tudengi reisikirst“ kooli

Ülikoolimuuseumide ühistööna valminud kohvermuuseum on 17. sajandi aja- ja kultuurilugu tutvustav õppematerjal, mida sobib kasutada nii põhikooli (8. klass) kui ka gümnaasiumi ajaloo, filosoofia, religiooniõpetuse, kirjanduse tundides.  

Märksõnad: uusaeg, 17. sajand, ülikoolid, hariduse ajalugu, religioonilugu, teaduse ajalugu, Tartu, kirjakeele areng, ajalooline geograafia 

Kohver on valminud Tartu, Uppsala ja Helsingi ülikoolimuuseumide koostöös, et pakkuda õpetajatele võimalus selgitada õpilastele 17. sajandi ajalugu läbi igapäevaeluliste teemade. See sisaldab esemeid, mille sarnased võisid kuuluda inimpõlvi tagasi ühe üliõpilase rännukirstu ning mille kaudu on võimalik selgitada elu neli sajandit tagasi Rootsi riigi erinevates osades. Esemete kasutamiseks on mitmeid võimalusi, muuseumi poolt on välja töötatud abistavad töölehed 17. sajandi ajaloo teemade (poliitiline ajalugu ja geograafia, haridus ja filosoofia, kirjakultuur, igapäevaelu) käsitlemiseks. Lisamaterjale leiad nö virtuaalsest reisikirstust – meie veebilehelt https://studentchest.eu/. 

Reisikirstu saab tellida kooli lühemaks või pikemaks ajaks (kuni 2 nädalat) ja soovitame tulla kohvrile ise muuseumisse järele. Soovi korral tuleme ise kohvriga kaasa ja viime õpilastega tunni läbi.  

Maksumus:  

  • tund koos kirstus olevate esemete tutvustuse ja aktiivtegevusega (soovitavalt 90 minutit) on 150 eurot. Väljaspool Tartut lisanduvad transpordikulud (0,36 eurot km kohta). 

  • Kohvri tellimine kooli kuni üheks nädalaks 50 eurot  

  • Kohvri tellimine kooli 1–2 nädalaks 70 eurot 

Tellimine: Lisateave ja tellimine: 737 5674 või e-posti teel: muuseum@ut.ee

Hull Teadlane katset läbi viimas.

Telli Hull Teadlane kooli

Gloobus ja raamat

Kas Maa on lapik?

Tartu Ülikoolis arstiteaduse erialal kaitstud doktoritöös uuriti, kuidas närvikahjustusest tekkinud krooniline valu, D-vitamiini defitsiit, krooniline stress ja psühhostimulandid võivad mõjutada aju plastilisust.

Kuidas teha halba teadust?