Autor:
Luisa Greta Vilo

Tartu Ülikooli muuseum kuulutab välja tähetorni ideekonkursi

Tartu Ülikooli muuseum ootab osalema Tartu tähetorni ideekonkursil. Muuseum soovib leida säravaimat ideed, et uuendada ajaloolist ja Eestis unikaalset tähetorni kompleksi ning arendada see ligipääsetavaks ning elamuslikuks külastuskeskkonnaks. Oodatakse ideid, et panna tähetorn ja seda ümbritsev ala parimal viisil ühiskonda teenima. Ideekonkursi võitjaga sõlmitakse leping sisukontseptsiooni ja eskiisprojekti vormistamiseks. 

Tartu tähetorn asub Toomemäel Tartu linna südames, kus kunagi paiknes eestlaste muinaslinnus ja hiljem piiskopiloss. 1810. aastal valmis oma aja kohta moodne tähetorn. Muuseumi direktor Mariann Raisma selgitas, et tänapäeval teenib tähetorn rahvast Tartu Ülikooli muuseumi osana. „Tähetorn aitab suurtel ja väikestel astronoomiahuvilistel avastada universumi saladusi ja lugusid Eestiga seotud astronoomidest,“ ütles Raisma. 2011. aastal avatud ekspositsioon ja tehnoloogilised lahendused on vananenud. Ideekonkursiga soovib muuseum leida partnerit, kellega uuendusprojektile hoog sisse lükata ja see ellu viia.

Enne ideekavandi esitamist on kohustuslik külastada tähetorni koos Tartu Ülikooli muuseumi projektijuhiga. Külastused toimuvad vabalt valitud ajal 29.0709.08. Külastusajast teavitada projektijuht Kärt Soievat vähemalt kolm päeva ette (kart.soieva@ut.ee)

Konkursil osalejalt oodatakse ideekavandit, mille nõuded on leitavad lähteülesandes. 

Ideekavandi esitamise tähtaeg on 30.08.2024. Tingimustes nimetatud dokumendid saata aadressil kart.soieva@ut.ee.

Konkursi auhinnafond on 6000 €. Võitjaga sõlmitakse leping sisukontseptsiooni, eskiisprojekti ja põhiprojekti vormistamiseks, nende valmimistähtaeg on mai 2025.

Täpne lähteülesanne ja dokumentatsioon on kättesaadav manuses.

Lisainfo: projektijuht Kärt Soieva, kart.soieva@ut.ee, +372 5390 7799 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Gobelään

Seinavaiba puhastamise ja kolimise lugu

Terrakota

Kuraatorituur tutvustab Tartu linna tekkelugu

Planeedid

Astronoomialoeng tutvustab Ernst Christoph Friedrich Knorre tegevust ja järeltulijaid