Autor:
Erakogu

Seitse Kesk- ja Ida-Euroopa ülikooli sõlmisid kultuurialase koostöömemorandumi

29. mail 2024 kogunesid Camino projekti partnerid Riias, et allkirjastada koostöömemorandumi.

Vilniuse Ülikooli (Leedu), Tartu Ülikooli, Opolski Ülikooli (Poola), J. E. Purkyně Ülikooli (Tšehhi), Comenius Ülikooli (Slovakkia), Ludovika Ülikooli (Ungari) ja Läti Ülikooli (Läti) esindajad kogunesid 29. mail 2024 Riias, et allkirjastada memorandum kultuurialaseks koostööks.

„Me mitte üksnes ei tee kultuurivaldkonnas koostööd, ei organiseeri konverentse, kunstiprojekte ja ühiseid haridusprogramme, vaid soodustame ka meie ülikoolide kultuurialast eneseteostust, öeldes jah humaansele ja rahumeelsele maailmale. Kultuur aitab inimestel üksteist paremini mõista – tundes naabreid oleme vähem vaenulikud ja üksi. Soovin, et see memorandum kinnitaks paljudeks aastateks meie üliõpilaste ja akadeemilise pere vahelist viljakat sõprust,“ sõnas professor Gundars Bērziņš, Läti Ülikooli rektor. 

 

Ülikoolidevaheline koostöö toimib võrgustikuna, kus tutvustades ja jagades Euroopa kultuuriruumi integreeritakse seda haridusellu. Juunis 2024 avatakse ka veebiplatvorm universities4.culture.eu, kus koostööprojektid on näha.

Camino projekti rahastab Euroopa Liit ja sellega tähistatakse 20 aasta möödumist Euroopa Liidu laienemisest.

Image
Logod