Näitusel „Surma pale. Elu vägi surimaskides“ mõtiskletakse leina, andekuse ja teatrimaskide üle

Tartu Ülikooli kunstimuuseumi näitusel „Surma pale. Elu vägi surimaskides“ toimuvad alates oktoobrist vestlusõhtud, kus kõnelevad ajuteadlane Jaan Aru, hingehoidja Annika Laats ja grimeerija Ülle Konovalov.

Üritustesarja alustab 21. oktoobril kell 17.30 Jaan Aru loenguga „Kas andekust saab voolida?“, kus ta arutleb laste andekuse, geenide rolli ja andekuse mõistmise üle. Pärast loengut saab vaadata näitust kuraator Ken Irdi juhatusel.

Hingedeajal, 25. novembril kell 17.30 räägib hingehoidja Annika Laats vestlusringis „Leina mitu palet“ elu kaduvusest, leinast ja igavikust. Vabas õhkkonnas arutatakse, mis on lein, kui kaua see kestab, millised on meie leinakombed ja kuidas need on ajas muutunud. Näitust saab vaadata koos kuraatorite Ken Irdi ja Anu Raega.

Veebruaris kõneleb Kalju Komissarovi surimaski autor, Ugala teatri grimeerija Ülle Konovalov teemal „Näomaskid teatris“. Toimumisaja infot jälgi Tartu Ülikooli kunstimuuseumi Facebooki lehelt.

Surimaske on läbi aegade võetud teaduslikel eesmärkidel ja abivahendiks kunstnikele, aga kõige rohkem siiski lahkunu mälestuse jäädvustamiseks. „Programmi teemasid otsides võtsimegi aluseks just surimaskide loomise põhjused, sest see kipub inimestel ikka küsimusi tekitama,“ selgitas näituse kuraator Ken Ird.

Tartu Ülikooli kunstimuuseumi näitusel „Surma pale. Elu vägi surimaskides“ on eksponeeritud ligi kolmandik Eesti mäluasutuste kogude surimaskidest. 28 maski jutustavad muu hulgas sellistest märkimisväärsetest isiksustest nagu Immanuel Kant, Aleksander Puškin, A. H. Tammsaare, Oskar Luts, Netty Pinna ja Kalju Komissarov.

Lisateave: Ken Ird, näituse kuraator ja projektijuht, Tartu Ülikooli muuseumi kuraator, ken.ird@ut.ee, 522 6980

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega

Veel viimaseid nädalaid saab läbida orienteerumisrada „Ühiselamud kui üliõpilaselu sõlmpunktid“

Üliõpilane arvutiga

Infotehnoloogia osakond kutsub katsetama arvutiabi virtuaalset assistenti

Austame erinevusi märgised

Tartu Ülikooli tunnustati taas kvaliteedimärgisega „Austame erinevusi“