Autor:
Ragnar Vutt

Muuseumi ekskursioonid „Kirikust muuseumini: Tartu vanima hoone lugu“

Kutsume kõiki kultuuri- ja ajaloohuvilisi avastama Tartu toomkirikut ja selle südames paiknevat Tartu Ülikooli muuseumi meie suvistel ekskursioonidel „Kirikust muuseumini: Tartu vanima hoone lugu“. 

Need ainukordsed tuurid toimuvad 29. juunil, 4. juulil ja 11. juulil algusega kell 18.00 toomkiriku ajaloolistes varemetes toimuvate Vanemuise suvelavastuse „Kuninga käsk“ etenduste eel

Muuseumi kuraator Terje Lõbu viib osalejad teekonnale läbi aja, tutvustades hoone ja muuseumi põnevat lugu algusajast tänapäevani. Ekskursioon on suurepärane võimaluse süveneda Tartu rikkalikku ajalukku enne teatrietendust – külastame muuseumi seitsmel korrusel näituseid ning kuuleme põnevaid lugusid toomkiriku ajaloost.

Ekskursiooni orienteeruv kestvus on 45 minutit. 
Osalemistasu on 5 eurot, piletid on müügil piletimüügikeskkonnast Fienta.

Kasutage võimalust avastada ajalooliste seinte vahel peituvaid lugusid ning Tartu Ülikooli muuseumi saladusi!

  Vanemuise teatri suvelavastus „Kuninga käsk“ etendub vaid 12 korral juunis ja juulis Tartu toomkiriku varemetes. Tartu linnakirjanik Mart Kivastiku loodud ja lavastaja Tiit Palu lavastatud näidendi peategelaseks on „heal Rootsi ajal“ elanud Käsu Hans, kes oli üks esimesi eestlasest kooliõpetajaid ja kelle säilinud nutulaulus kirjeldatakse Tartu langemist Põhjasõjas Peeter I vägede kätte. Lisainfot etenduse kohta saab Vanemuise teatri kodulehelt.
 

Litograafia kinkimine TÜ muuseumile

Tartu Ülikooli muuseum sai kingituseks Curonia korporatsiooni litograafia

Etendus

Toomkiriku varemetes lavastub Vanemuise teatri suvelavastust "Kuninga käsk"

Lapsed Tartu Ülikooli muuseumi ees

Mine või muuseumisse! Suvel on viis Tartumaa muuseumi neljapäeviti avatud kuni kell 20.24