Autor:
Angelina Pjatkovskaja

Hullu Teadlase kabinet

Hullu Teadlase kabinet julgustab lapsi avastama teadusmaailma. Põnevate seadeldistega ruumis töötab Hull Teadlane, keda innustavad uued ideed ja küsimused. Kuigi Hull Teadlane on sagedasti ära uurimisreisidel või kolleegidega nõu pidamas, on tema kabinet külalistele alati avatud. 

Hullu Teadlase kabinetis leiab alati lõbusat ja harivat tegevust. Proovida saab mitut Hullu Teadlase ehitatud seadeldist. Kellel jõudu, võib erineva raskusega palle vinnata; kellel vähem, võib panna liikuma kuulid surmasõlme rajal. 

Hullu Teadlase kabinetis on lubatud ka lihtsalt lesida patjadel ning vaadelda laemaalingut, mis õpetab tundma taevas liikuvaid pilvi. Peale selle on Hullu Teadlase toas palju mänge, mida võib julgesti võtta ja proovida. 

Mängud elektriga

Viimasel ajal on Hullu Teadlast huvitanud elekter. Ta on ehitanud kabinetti suure elektriseina, kus saab elektrit juhtida just nende masinateni, mille vastu kõige suurem huvi on. Osavad kasutajad saavad elektrit suunata ühe masina juurest teiseni ja käivitada nii näiteks elektrilise magneti, juuksefööni või hoopis hologrammi Hullu Teadlasega. Üks tee viib ka salamasinani.  

Programmid ja sünnipäevad Hullu Teadlase kabinetis

Hullu Teadlase kabinetti tasub tulla kogu perega, sest siin möödunud tunnike on kvaliteetaeg kõigi jaoks. Samuti kutsub Hull Teadlane lapsi sügisel, kevadel ja suvel oma linnalaagrisse. Hull Teadlane on eriti rõõmus, kui otsustad tähistada oma sünnipäeva tema juures! 

Ligipääsetavus

Liikumine

  • Näitus asub Tartu Ülikooli muuseumi viiendal korrusel, kuhu pääseb trepist ja liftiga.

Istumiskohad

  • Hullu Teadlase kabinetis on seljatoeta taburette, mis on ruumis paigutatud vastavalt laste äranägemise järgi.
  • Istuda on võimalik ka kabineti nurgas asuval vaibal.

Valgus ja heli

  • Ruumis on rohkelt loomulikku valgust ja vähe teksti.
  • Tegu on väikse ruumiga, kus mitmed teaduslikud mänguasjad ja nendega mängivad lapsed tekitavad palju kära.
  • Tutvu kogu maja ligipääsetavust puudutava infoga siin.

Näituse meeskond

Hullu teadlase kabinet areneb koos teadlasega. Aastate jooksul on sellesse panustanud Virko Annus, Kadri Kasterpalu, Tiiu Kreegipuu, Klaus-Peeter Ladva, Terje Lõbu, Kerttu Palginõmm, Annika Pindis, Mariann Raisma, Mairo Rääsk, Margot Sakson, Maris Tuuling ja Andres Viikmaa.