Autor:
Andres Tennus

Tartu Ülikooli muuseum osaleb koostööprojektis „CAMINO"

Euroopa ülikoolid osalevad koostööprojektis Camino, et tähistada 20 aasta möödumist Euroopa Liidu laienemisest. 

2024. aastal möödub 20 aastat Euroopa Liidu laienemisest, mil EL liikmeks said 10 Ida- ja Kesk-Euroopa riiki, nende hulgas ka Eesti, Läti ja Leedu. 

9. mail tähitsab Tartu Ülikooli muuseum koostöös Johan Skytte poliitikauuringute instituudiga Euroopa päeva teemakohase konverentsi ning näituse avamisega.

Kuidas on tänaseks ühendatud Euroopa väärtused meie elu kujundanud, mil viisil põimuvad tänastes liikmesriikides traditsioonid ja uued euroopalikud väärtused, sellele vastust otsitaksegi. 

Euroopa päeval avatakse Camino projekti raames sündinud fotonäitus „Inspireeritud Euroopast“, võidutööd on üleval ka Euroopa Parlamendis. Fotonäitus kajastab üliõpilaste arusaamu euroopalikest väärtsutest.

 

Image
Logod

29. mail 2024 kogunesid Camino projekti partnerid Riias, et allkirjastada koostöö- memorandumi.

Vilniuse Ülikooli (Leedu), Tartu Ülikooli, Opolski Ülikooli (Poola), J. E. Purkyně Ülikooli (Tšehhi), Comeniuse Ülikooli (Slovakkia), Ludovika Ülikooli (Ungari) ja Läti Ülikooli (Läti) esindajad kogunesid 29. mail 2024 Riias, et allkirjastada memorandum kultuurialaseks koostööks.

„Me mitte üksnes ei tee kultuurivaldkonnas koostööd, ei organiseeri konverentse, kunstiprojekte ja ühiseid haridusprogramme, vaid soodustame ka meie ülikoolide kultuurialast eneseteostust, öeldes jah humaansele ja rahumeelsele maailmale. Kultuur aitab inimestel üksteist paremini mõista – tundes naabreid oleme vähem vaenulikud ja üksi. Soovin, et see memorandum kinnitaks paljudeks aastateks meie üliõpilaste ja akadeemilise pere vahelist viljakat sõprust,“ sõnas professor Gundars Bērziņš, Läti Ülikooli rektor. 

 

Ülikoolidevaheline koostöö toimib võrgustikuna, kus tutvustades ja jagades Euroopa kultuuriruumi integreeritakse seda haridusellu. Juunis 2024 avatakse ka veebiplatvorm universities4.culture.eu, kus koostööprojektid on näha.

Camino projekti rahastab Euroopa Liit ja sellega tähistatakse 20 aasta möödumist Euroopa Liidu laienemisest.

Image
Camino project