Autor:
erakogu

Hullu Teadlase sünnipäev „Tagasi keskaega“

Tartu Ülikooli muuseum kutsub 1. mail kella 12.00–14.00 lapsi ja nende vanemaid Hullu Teadlase sünnipäevale, et rännata koos tagasi keskaega. Üritus toimub Tartu Ülikooli muuseumis ja pakub kaasahaaravat seiklust kogu perele.

Sünnipäeval saab kehastuda rüütliks või alkeemikuks ja mängida täpsusmänge. Toimuvad põnevad töötoad, kus on võimalik meisterdada ilus peakate või kududa kõlapaelu. Keskaegse meeleolu aitab luua pärimusmuusika duo Compass. 

Osa sünnipäevategevusest toimub õues. Näiteks saab paitada taluloomi, sõita poniga ja osaleda papist kindluse ehitamises ja vallutamises. 

Lisaks esitleb Hull Teadlane värsket raamatut „Hull Teadlane tegutseb“, mida on võimalik kohapeal osta ja kuhu saab ka tema autogrammi küsida. Kõiki osalejad ootab magus üllatus Premia jäätiselt.

Sünnipäeva teema on ajendatud Tartu toomkiriku loost. „Tartu toomkirik tähistab tänavu oma 800. aastapäeva ning seepärast kutsume kõiki oma sõpru taasavastama tolleaegset aega ja vanu traditsioone,“ sõnas Hull Teadlane.

Avastusi täis perepäevaga alustab Tartu Ülikooli muuseum suvehooaega – taas on avatud toomkiriku tornid, kus on võimalik nautida suurepärast vaadet kevadisele Tartule. Muuseum on 1. mail avatud kella 11.00–15.00. 

Pilet täiskasvanutele maksab 10 €, sooduspilet 8 € ja perepilet 25 €. Kuni 8-aastastele on üritus tasuta.  Pileteid saab osta piletimüügikeskkonnast Fienta.

Hullu Teadlase sünnipäev on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 lisaprogrammist. Üritust toetavad Premia jäätis ja Linde Gas.

Etendus

Toomkiriku varemetes lavastub Vanemuise teatri suvelavastust "Kuninga käsk"

Lapsed Tartu Ülikooli muuseumi ees

Mine või muuseumisse! Suvel on viis Tartumaa muuseumi neljapäeviti avatud kuni kell 20.24

Hull Teadlane raamatut lugemas.

Hull Teadlane ootab suvel lapsi linnalaagritesse