Author:
Andres Tennus

Hullu Teadlase teaduskonverents

Tartu Ülikooli muuseum kutsub Eesti koolide 1.–3. klassi õpilasi osalema uurimistööde konkursil. Parimaid uurimistöid esitletakse aprillis õpilaste teadusfestivalil Tartus. Tänavuse konkursi teema on “Imeline maitse!” 

Konkursi eesmärk on panna lapsi arutlema maitse ja toitumise teemadel. Kuidas õppida sööma toite, mis on kehale vajalikud, kuid ei pruugi maitseda? Miks osad toidud maitsevad mõnedele inimestele rohkem kui teised? Milline on tervislik toitumine? 

Uurimistöös ei pea vastama kõigile ülaltoodud küsimustele ega nendega piirduma! Sel aastal anname õpilastele rohkem uurimisvabadust ega anna ette täpseid küsimusi. 

Uurimistöö tegemiseks tuleks moodustada õpilastest sobivas suuruses rühm. Rühma suurusel ei ole piirangut, kuid see peab võimaldama kõigil õpilastel osaleda. Iga õpilase panus peab olema nähtav! Uurimistöö peab olema tehtud 2022/23. õppeaasta jooksul. Konkursi käigus toimub videokohtumine Hullu Teadlasega, kes vastab talle saadetud küsimustele ning annab uurimistöö kirjutamise kohta näpunäiteid. 

Aktiivsema osavõtuga koolidesse (kuni 10 kooli) tuleb Hull Teadlane võimalusel ise kohale. Lisaks pakume õpilaste juhendajatele lisamaterjalina näidistunnikavu soovituste ja praktiliste tegevustega.  

Tööde hindamisel paneb žürii rõhku loomingulisusele ja laste panusele. Uurimistöö tehniline teostus on vähem tähtsam.  

Üleskutse konverentsil osalemiseks

Image
Maaeluministeerium
Image
Tartu Ülikooli teaduskool
Image
Eesti Teadusagentuur
#õpetamine
Hull Teadlane Tartu Ülikooli muuseumi näitusel "Minu elu ülikool"

Õppematerjalid

#õpetamine

Õpetajale

Tartu Ülikooli muuseum pakub mitmekülgseid haridusprogramme ja õppematerjale.